Výhody frézovania a vložkovania komína

Kompletná prestavba komína by narušila chod domácnosti po dobu viac než týždňa. Pokiaľ sa komín nachádza v centrálnej časti domu, neporiadok, prach a hluk vzniknutý pri jeho búraní by sa šírili do všetkých kútov obytného priestoru. Frézovanie je uskutočňované v uzavretom priestore v dutine komína, pričom fréza sa nachádza na streche. Odpad sa hromadí na spodku prieduchu, prípadne prach prúdi smerom von z otvoru komína na streche. Domácnosť preto pri rekonštrukcii nie je ničím obmedzovaná a nie je ovplyvňovaná neporiadkom.

Frézovanie má oproti kompletnej prestavbe komína aj ďalšie výhody. Spolu s vyvložkovaním komína sú práce prevedené v priebehu jedného dňa, v závislosti od veľkosti priemeru a dĺžky komína. Zákazník zároveň značne šetrí čas a peniaze.

Výstavba nového komína je náročná hlavne časovo. Komín nie je možné postaviť za jeden deň a treba ho murovať etapovo, pre tvrdnutiu lepidlovej zmesi. Podľa vyhlášky musí komín stavať kominár a nemal by sa realizovať svojpomocne, inak nemusíte získať revíznu správu. Netreba zabúdať, že celý systém váži asi 1 tonu a je nutné pre statiku osadiť komín na dobrý základ, alebo betónovú platňu.

 

Murovanie_komínaVýstavba komína