Frézovanie komínov po celom Slovensku

Jednou z najzaťažovanejších súčastí stavby je komín. Ten je počas vykurovacej sezóny vystavovaný nepriaznivým vplyvom najmä teplotného charakteru. V čase prevádzky vystupuje teplota v jeho dutine na niekoľko sto stupňov Celzia. Časť nad strechou opakom ovplyvňujú veľmi nízke teploty. Spojenie vysokých teplotných rozdielov, vlhkosti vzduchu a zrážok, tie sa do komína dostávajú často aj napriek zábrane vo forme striešky, spôsobuje nepriaznivé rosenie a dechtovanie. Na rad prichádza vložkovanie prieduchu.

Dym, ktorý komínom prechádza obsahuje aj tuhé častice, ktoré spolu s kvapôčkami vody vytvárajú spomínaný decht usadzujúci sa po stenách dutiny. Znehodnocuje sa tiež samotné murivo a to mokne. Silný decht a navlhnuté steny vytvárajú celý rád problémov a tie je nevyhnutné riešiť. V horšom prípade preniká decht cez praskliny komínového plášta do interiéru Vášho domu, spôsobuje čierne fľaky na stenách a silný zápach.

Pri takýchto problémoch prichádza na rad frézovanie a vložkovanie komína, ktoré zabezpečujeme podľa potreby po celej republike. Práce trvaju jeden deň a je to najrýchlejší spôsob rekonštrukcie komínového telesa.

frezovanie kominov  Frézovanie-komínov-1

Ukážky frézovania

Vrstva dechtu na stenách zmenšuje priemer komína, čím sa znižuje ťah a teda aj efektivita vykurovacieho telesa. Kotol má menší výkon, nedochádza k úplnému prehoreniu paliva, čím vzniká jeho väčšia spotreba. Usadená vrstva dechtu v komíne predstavuje aj veľké nebezpečenstvo pre dom, keďže je hrozbou vzniku požiaru. Ten môže vzniknúť z dôvodu zbĺknutia samotného dechtu, alebo prehriatia, ktoré najčastejšie spôsobuje vznietenie drevených súčastí stavby vyskytujúcich sa v bezprostrednej blízkosti komína.

Frézovanie_komína  frezovanie-kominov-3

Dajte komínu druhý život

Decht sa z dutiny odstraňuje kominárskou kefou. Tá však nevyčistí steny dokonale. Rokmi používania sa tak prieduch postupne zužuje, až môže dôjsť k naozaj kritickému stavu. V takom prípade je nutná prestavba či alternatívne riešenie, ktoré si nevyžaduje jeho búranie. Takým je frézovanie komína, ktoré dokáže prinavrátiť komínu druhý život. Špeciálnou hydraulickou frézou je možné rozšíriť priemer vnútra komína až o jednu tretinu a vyvložkovať ho priemerom až 200mm.

Výhody frézovania

Frézovanie komína je jednoduchým a časovo nenáročným zákrokom, ktorý výrazne zlepší vlastnosti ťahu a bezpečia. Pri frézovaní nie je nutné žiadne búranie, nevzniká nadbytočný neporiadok a z finančného hľadiska môže byť až o 60% výhodnejšie ako stavba nového systému. Odpad, ktorý vzniká pri frézovaní sa hromadí na samom dne a odstraňuje sa cez komínové dvierka po frézovacom cykle. Frézovanie je možné realizovať na všetkých bežných materiáloch určených na výstavbu komínov, akými sú tehla, betón, šamotové tehly či keramika. Po vyfrézovaní je potrebné vždy jeho vyvložkovanie, ktoré zabezpečí dokonalú tesnosť, protipožiarnu ochranu a splnenie normy o komínoch SR.

Spolu s väčšou bezpečnosťou prináša frézovanie komínov aj množstvo ďalších výhod. Oproti úplnej prestavbe ušetríte čas, značnú časť finančných prostriedkov. Práca trvá len 8 hodín a máte komín, ktorý bude slúžiť ďalšie desaťročia. Komín zároveň získa druhý dych, ktorým dokáže oveľa lepšie odvádzať všetky splodiny horenia. Vložkovanie komína je najrýchlejšia forma obnovy komínového plášta.

Frézovanie komínov ponúkame zákazníkom po celom Slovensku. Hlavné regióny stredoslovenského kraja sú Prievidza, Žilina, Martin, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad a Prešov.